Pytania i odpowiedzi Wróć do listy pytań

Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?

Zadane przez zaniepokojona Zabezpieczenia Ilość odpowiedzi: 3

Odpowiedzi (3):

Masz na to dwa sposoby. Istnieją zabezpieczenia mechaniczne i elektroniczne. Niestety mechaniczne są skuteczne jedynie wtedy kiedy trafisz na „początkującego” złodzieja, bo tzw. "fachowcy" szybko sobie z nimi poradzą. Możesz np. zamontować mechaniczną blokadę dźwigni zmiany biegów. Jeżeli chodzi o elektroniczne zabezpieczenia to możesz dokonać montażu ukrytego przełącznika, który za pomocą przekaźnika rozłączy kluczowy dla pracy silnika element (np. pompę paliwową, układ zapłonowy, zawór paliwowy). Możesz również zdecydować się na immobiliser. Najpopularniejsze są oczywiście alarmy samochodowe. Ich cena zależy od ilości zamontowanych czujników.
drajwer
Mały dodatek odnośnie tych elektronicznych zabezpieczeń. Coraz większą popularnością cieszą się lokalizatory GSM. W samochodzie montuję się centralkę sterującą, która jest wyposażona w kartę SIM (dowolnego operatora). Współpracuje ona z szeregiem czujników. Kiedy ktoś próbuje włamać się do twojego samochodu – Ty dostajesz sms-a. Ponadto urządzenie podaje pozycję auta (w mieście z dokładnością do 1 km, a poza obszarem zabudowanym do 5 km.).
specjalista
Jest coś takiego jak DNA auta, mikroznakowanie. Nakłada się na najważniejsze elementy samochodu mikrohologramy z unikalnym numerem. Dzięki temu samochód, a nawet jego poszczególne części bardzo łatwo zidentyfikować :) Złodzieje takich aut nie ruszają :) Strona warsztatu który to robi to www.mikroznakowanie.pl
winniczek

Dodaj odpowiedź

captcha