FORD PROBE KLUB POLSKA wróć do listy klubów

Logo

FORD PROBE KLUB POLSKA

Członków: 9

Sportowa sylwetka, dynamiczne kształty, otwierane światła... Samochód, który do dziś wzbudza na ulicach zainteresowanie przechodniów. Auto amerykańskie, wyprodukowane w 1989 - zwane pierwszą generacją. Druga, ta nowocześniejsza, powstała w roku 1993 i jej produkcja trwała przez 4 lata. W 1997 z maszyny produkcyjnej zjechał ostatni samochód. I mimo iż od tego czasu minęło 13 lat - Ford Probe jest dla członków Stowarzyszenia Ford Probe Klub Polska - najpiękniejszym samochodem na świecie.
Wystarczy raz poczuć pod stopą pedał gazu i posłuchać dźwięku silnika, by zakochać się w tym aucie bez pamięci. Poszukując nowinek na temat auta, można natknąć się na jedno z forum w Internecie, gdzie miłośnicy Forda Probe wymieniają się swoimi spostrzeżeniami, radzą jak naprawić auto oraz organizują cykliczne spoty lub zloty. W kalendarz każdego klubowicza corocznie wpisane są trzy ogólnopolskie zloty, które są już klubową tradycją.
Pierwszy, wiosenny na przełomie marca i kwietnia, gdzie nasz klub odwiedza zaprzyjaźniony Dom Dziecka w Tomaszowie Mazowieckim organizując wspólne zabawy, konkursy, przejażdżki naszymi autami, wypady do kina, do rezerwatów przyrody i wielu innych atrakcyjnych miejsc. Prowadzimy zbiórkę pieniędzy i jako Stowarzyszenie sponsorujemy tym wspaniałym dzieciom różne środki czystości, jak i gry edukacyjne, przybory szkolne, zabawki i nagrody za udział w konkursach.
Drugi zlot, czerwcowy, odbywa się na Mazurach i jest on kierowany bardziej pod kątem wypoczynku klubowiczów z rodzinami. Tam też Stowarzyszenie FPKP organizuje rajdy terenowe (Alley Probe) i wyścigi na ¼ mili. Klub jest zaprzyjaźniony z właścicielem placu manewrowego „MIG” w Giżycku, gdzie prowadzimy, no może nie naukę, ale konkurencje poprawiające sprawności młodych kierowców.

Trzeci zlot jest organizowany we współpracy z drugim forum FP Drivers i odbywa się na przełomie września – października w Skorzęcinie. Równie udany jak pozostałe z mnóstwem atrakcji dla klubowiczów.

Jednak spotkania trzy razy do roku to dla takich zapaleńców jak my stanowczo za mało. Dla tego też we wszystkich zakątkach kraju organizowane są miejscowe spoty. W tej dziedzinie prym wiedzie Zachodniopomorska Grupa Klubowiczów. To właśnie tu, w okolicach Szczecina odbywają się najczęstsze i największe spoty. I to właśnie tu odbyła się w ubiegłym roku Ogólnopolska Wigilia Klubowa, na którą, mimo 20 stopniowych mrozów zjechali klubowicze z całego kraju.

Również w Szczecinie mieści się siedziba prawnie zalegalizowanego Stowarzyszenia Ford Probe klub Polska i mieszka jego podpora, prezes Robert Oleszkiewicz. Stowarzyszenie powstało w 2008 roku i jego integralną częścią jest forum http://www.fordprobe.pl, które dla wielu z nas jest najważniejszą witryną w całej sieci. Dzięki niemu możemy się dowiedzieć, co autko ma pod maską, jak wymienić części, jak również umawiać się na spotkania czy znaleźć pomoc w wielu różnych dziedzinach życia. Dla nas członkowie klubu to jak członkowie rodziny.